111

content start

Пам’ятка для підлітків, які потрапили у складну життєву ситуацію

  1. У разі сильних емоційних переживань давай волю сльозам, як наодинці, так і в присутності інших однолітків. У цьому немає нічого страшного. З одного боку – спрацює механізм внутрішньої душевної розради, а з іншого – цим можна подати сигнал про твоє важке становище, викликати співчуття й бажання зарадити твоєму горю.
  1. Дієвий спосіб боротися з тугою – ставити перед собою досяжні цілі й зрозуміти, що життя не обходиться без розчарувань.
  1. Якщо ти втратив спокій через почуття глибокої провини, буде краще спробувати якнайшвидше виправити становище, а ніж дати проблемі розростися. Ти вчиниш правильно, якщо розкажеш про все батькам або іншим людям, небайдужим до твоєї долі. Цілком можливо, що спочатку вони будуть прикро вражені, засмутяться, будуть тебе лаяти. Але потім, скоріше за все, почнуть думати тільки про те, як тобі допомогти.
  1. У будь – якому разі, якщо ти занепокоєний і збентежений, краще не страждати на самоті. Поділись зі своїми переживаннями з людиною, якій ти довіряєш. Щира розмова може знизити емоційне напруження і допоможе подивитись на проблему з іншої точки зору. Зазвичай можна більш – менш заспокоїтися, коли хтось виявляє співчуття до нашого горя й болю.
  1. Поширеною помилкою є очікування: що інші згадають про твої страждання, почнуть тебе розпитувати й пропонувати допомогу. Адже жодна людина не може бачити, що на серці в іншої, зокрема і в тебе, тому сам шукай потрібного контакту, відкрий своє серце тому, кому ти довіряєш і кому до снаги тобі допомогти. Тримати усе в собі – теж саме, що самому тягнути важкий тягар.
  2. У виникненні або посиленні пригніченого стану не рідко винна занижена самооцінка. Якщо ти постійно чуєш принизливі вислови про себе і образи, можна сприймати себе нікчемною людиною, яка не варта поваги інших. Але поміркуй, хіба хтось має право тебе оцінювати? Хоч би що думали про тебе інші, ти є унікальною особистістю. І якщо комусь щось у тобі не подобається, то це їхні проблеми, а не твої. Шукай спілкування з тими, хто ставиться до тебе по – іншому і з розумінням.
  1. Почуття відчаю саме собою не пройде. Якщо відчуваєш напад глибокого смутку і нудьги, спробуй переключитися на щось інше, зайнятись якоюсь справою. Не можна сидіти, склавши руки. Якщо ти займаєшся тим, що у тебе добре виходить, то до тебе знову повертається почуття самоповаги. Яке зазвичай зникає, коли загострюється депресія.
  1. У жодному разі не вдавайся до спроби приховати або подолати свою депресію за допомогою наркотиків або алкоголю. Це пастка, в яку потрапляють ті, хто шукає легких розв’язань проблем. Адже після тимчасової розради і відновлення життєвого тонусу насувається хвиля пригніченості й роздратованості.
  1. Якщо твій душевний стан дуже розбалансований і ти відчуваєш, що не в змозі адекватно оцінювати ситуацію, спробуй звернутися до фахівця психологічної служби.

 

ВИХІД ЗАВЖДИ Є!

content end

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x