Літри і центнери, що додають здоров’я

На Сумщині молочне скотарство розвивають у системі ПТО, дитячих та будинках-інтернатах, інших соціальних закладах

Ось уже багато років Лебединське вище професійне училище готує фахівців для лісового господарства. Створений 70 років тому заклад подає приклад не тільки добротної організації освітнього процесу, а й умілого та ефективного господарювання. Адже весь час тут мають власне підсобне господарство, в якому утримують велику рогату худобу.

Здавалося б, який зв’язок між підготовкою лісівників і тваринництвом? Як вважає директор училища Анатолій Троян, цілком логічний і виправданий. Нині тут доглядають 30 дійних корів і 35 голів молодняку, щодня одержують по кілька центнерів високоякісного молока, яке використовують для харчування здобувачів освіти — їх майже 300. Це важливо передовсім у контексті загальноукраїнської освітньої програми «Склянка молока».

Надлишок училище регулярно продає своїм працівникам та місцевому населенню. Ціна цілком прийнятна — 17 гривень за літр. Для навчального закладу це додаткові кошти.

А ще робочі місця — худобу порає доярка, а у виробництві зайняті ще троє працівників. До речі,  в училищі утримують корів лебединської породи, яку вивели понад 70 років тому, і є підстави вважати, що у 1950-х саме в навчальному закладі з’явилися перші представниці цієї породи.

Під Лебедином молочнотоварною фермою в одному з господарств завідувала Марія Савченко, а слава про тамтешніх майстринь відлунювала навіть у європейських країнах. Нині корови лебединської, як і бурої порід, особливо цінні, адже від них одержують високоякісне гіпоалергенне молоко А-2, що має виняткові перспективи.

Повний текст матеріалу розміщено на сайті газети «Урядовий кур’єр» за посиланням https://ukurier.gov.ua/uk/articles/litri-i-centneri-sho-dodayut-zdorovya

Щодня росія вчиняє проти населення України, зокрема і дітей, воєнні злочини, які у майбутньому будуть розслідуватися як злочини проти людяності. Кожен день ворог несе у сім’ї українців руйнування, горе і страждання. Найбільше горе – втрата дитячого життя, втрата надії, нездійснені мрії… У цей скорботний  день у закладі освіти проведена виховна година «Дитинство вбите війною», в бібліотеці […]

20 травня стартував Всеукраїнський тиждень професійної (професійно-технічної) освіти. ДПТНЗ “Лебединське вище професійне училище лісового господарства” створив декілька відеороликів з метою популяризації професій.До вашої уваги професія “Водій автотранспортних засобів категорії “С””

20 травня стартував Всеукраїнський тиждень професійної (професійно-технічної) освіти. ДПТНЗ “Лебединське вище професійне училище лісового господарства” створив декілька відеороликів з метою популяризації професій.До вашої уваги професія “Кухар”

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x