Протидія онлайн-шахрайству

П’ять речей, які ти можеш зробити, щоб захистити себе від шахраїв:

 1. Будь пильним та обережним;
 2. Не перераховуй кошти не верифікованим особам;
 3. Уникай фейкових сторінок у соціальних мережах;
 4. Не розголошуй свої персональні дані;
 5. Ознайомся з шахрайськими схемами тут: https://mriya.social/projects/stopfraud/

З вами зв’язався працівник банку?
Пам’ятай про 5 фактів

 1. Реальний працівник банку не просить надсилати кошти!
  Лише шахраї наполягають на оплаті грошовим переказом чи криптовалютою;
 2. Працівнику банку не потрібна інформація про ваш картковий рахунок! Ніколи не передавай інформацію про твої рахунки тому хто телефонує;
 3. Не повідомляй нікому тимчасові паролі, які приходять в смс-повідомленні! Розголошення цієї інформації призведе до втрати коштів;
 4. Не переходь за посиланнями!
  Не натискай на посилання, які надсилає тобі «працівник банку»
 5. Не виконуй ніяких дій у банкоматах чи терміналах Співробітник банку не надає вказівок щодо проведення маніпуляцій у банкоматах чи терміналах.

6 ознак фішингового листа

 1. Звернення до вас автоматично згенероване;
 2. E-mail адресанта не офіційний;
 3. У листі містяться прохання надати персональні дані;
 4. Наявні кнопки з гіперпосиланням на фейковий сайт;
 5. Додані невідомі вкладення;
 6. У тексті присутні граматичні помилки.

НЕ СТАНЬ ЖЕРТВОЮ

 1. Захисти. Завжди захищайте свою особистість. Ніколи не повідомляйте свою особисту інформацію.
 2. Відмов. Довіряйте своїм інстинктам. Якщо ви отримали підозрілий електронний лист, видаліть його. Якщо ви сумніваєтеся в правомірності телефонного дзвінка від незнайомця, покладіть трубку.
 3. Повідом. Повідомляючи про шахрайство, ви надаєте правоохоронним органам інформацію, необхідну для припинення злочинної діяльності шахраїв і запобігання щоб інші не стали жертвами. ФІШИНГ Фішинг – (комбінація голосу та SMS) – це атака соціальної інженерії, ключовою задачею якої обманом змусити жертв надати конфіденційну інформацію по телефону.
 4. Будьте пильними при отриманні дзвінків з невідомих вам номерів
 5. Не передавайте дані ваших карткових рахунків чи паролю до онлайн банкінгу. Банківські працівники ніколи не запитують таку інформацію.
 6. Не довіряйте особі яка телефонує, тільки тому, що вона знає про вас персональну інформацію. Шахраї можуть знайти її в Інтернеті.
 7. Не перераховуйте кошти за проханням особи, яка телефонує, працівники банку ніколи не попросять вас про це.
  Злочинці, які отримують гроші незаконним шляхом, повинні приховувати або відмивати джерело походження своїх коштів. Вони залучають людей для переказу грошей – дропів! Не беріть участь у вчиненні злочину, не погоджуйтесь отримувати на свої карткові рахунки чи криптогаманці кошти невідомої о походження!

ЯК НЕ ВТРАТИТИ ГРОШІ?
ПОРАДИ НА САЙТІ!

ШАХРАЇ ПОЛЮЮТЬ ЗА ГРОШИМА!
ЯК НЕ СТАТИ МІШЕННЮ?

ЗНАЙШОВ ТОВАР ЗА ПІВЦІНИ?
ТЕБЕ ЗНАЙШЛИ ШАХРАЇ!

ЗНАЙОМИЙ ПРОСИТЬ В БОРГ?
НАПИШИ ЙОМУ…

ТЕЛЕФОНУЄ ПРЕДСТАВНИК БАНКУ?
ЯК ЙОГО ПЕРЕВІРИТИ?

РОДИЧ ПОТРАПИВ У БІДУ?
ШАХРАЇ ЧЕКАЮТЬ І ТЕБЕ!

Щодня росія вчиняє проти населення України, зокрема і дітей, воєнні злочини, які у майбутньому будуть розслідуватися як злочини проти людяності. Кожен день ворог несе у сім’ї українців руйнування, горе і страждання. Найбільше горе – втрата дитячого життя, втрата надії, нездійснені мрії… У цей скорботний  день у закладі освіти проведена виховна година «Дитинство вбите війною», в бібліотеці […]

20 травня стартував Всеукраїнський тиждень професійної (професійно-технічної) освіти. ДПТНЗ “Лебединське вище професійне училище лісового господарства” створив декілька відеороликів з метою популяризації професій.До вашої уваги професія “Водій автотранспортних засобів категорії “С””

20 травня стартував Всеукраїнський тиждень професійної (професійно-технічної) освіти. ДПТНЗ “Лебединське вище професійне училище лісового господарства” створив декілька відеороликів з метою популяризації професій.До вашої уваги професія “Кухар”

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x